niedziela, 24 maja 2015

Radyjko w pudełku od zapałekRadyjko wykorzystuje moduł z układem TEA5767. Zostało również zaopatrzone w przepiękny wyświetlacz OLED (SSD1306). Rola "mózgu" sterującego modułem i wyświetlaczem przypadła ATmedze8. Radyjko (wraz z baterią z telefonu Samsung L760) zostało zaprojektowane tak, aby mogło się pomieścić w pudełku od zapałek. Są 4 klawisze sterujące + klawisz resetu. Obecnie radio nie posiada wzmacniacza audio (w planach jest montaż odpowiedniego modułu wzmacniacza). 

  

Aby pozbyć się szumu w radiu przy podłączonym wyświetlaczu, pomiędzy masą a zasilaniem dorzuciłem kondensator 100uF. Nie ma go na schemacie ale za to widać go na zdjęciach (owinąłem go taśmą izolacyjną w celu uniknięcia niespodzianek z niepożądanymi zwarciami). 


1 komentarz:

  1. Kto by się spodziewał, że radio można umieścić w pudełku do zapałek? ;) Technologia czasem sama mnie zaskakuje, ale żyjemy w takich czasach, gdzie za postępem technologicznym jest po prostu trudno nadążyć. Mój chłopak w ramach studiów teraz bawi się w składanie czegoś takiego jak multimetr, ale ja kompletnie nie wiem co to jest i czemu ma służyć ;( Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w rozwoju bloga! :)

    OdpowiedzUsuń