Radyjko wykorzystuje moduł z układem TEA5767. Zostało również zaopatrzone w przepiękny wyświetlacz OLED (SSD1306). Rola "mózgu" sterującego modułem i wyświetlaczem przypadła ATmedze8. Radyjko (wraz z baterią z telefonu Samsung L760) zostało zaprojektowane tak, aby mogło się pomieścić w pudełku od zapałek. Są 4 klawisze sterujące + klawisz resetu. Obecnie radio nie posiada wzmacniacza audio (w planach jest montaż odpowiedniego modułu wzmacniacza).
Aby pozbyć się szumu w radiu przy podłączonym wyświetlaczu, pomiędzy masą a zasilaniem dorzuciłem kondensator 100uF. Nie ma go na schemacie ale za to widać go na zdjęciach (owinąłem go taśmą izolacyjną w celu uniknięcia niespodzianek z niepożądanymi zwarciami).
Kto by się spodziewał, że radio można umieścić w pudełku do zapałek? ;) Technologia czasem sama mnie zaskakuje, ale żyjemy w takich czasach, gdzie za postępem technologicznym jest po prostu trudno nadążyć. Mój chłopak w ramach studiów teraz bawi się w składanie czegoś takiego jak multimetr, ale ja kompletnie nie wiem co to jest i czemu ma służyć ;( Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w rozwoju bloga! :)
OdpowiedzUsuńWow, świetny pomysł! Gdzie kupujesz całą elektronikę? Zastanawiam się nad kupnem https://dlaelektrykow.pl/111-styczniki-i-przekazniki, ale nie korzystałam nigdy z produktów tego sklepu i chciałabym zasięgnąć opinii profesjonalisty :)
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawe. Uważam, że takie radyjko to coś, co każdy powinien spróbować zrobić.
OdpowiedzUsuńMój blog: recenzje sprzętu sieciowego
Jeśli interesuje was temat obwodów drukowanych to tutaj https://tspcb.pl/blog/technologia/obwod-drukowany-pcb-ang-printed-circuit-board-co-to-jest-i-jakie-ma-zastosowanie-w-elektronice znajdziecie artykuł na ten temat. Wszystko jest tam dokładnie wyjaśnione. Obwody drukowane można bez problemu zamówić od producenta TS PCB
OdpowiedzUsuń